PADOMI: KĀ IZVĒLĒTIES KĀZU KLEITU ATBILSTOŠI SAVAM FIGŪRAS TIPAM

Ideālās kāzu kleitas noslēpums ir pareizi izvēlēts siluets, taču daudzas līgavas nemaz nezina savu figūras tipu un kā to noteikt. Šajā rakstā mēs parādīsim ar reāliem piemēriem, kā izprast šo svarīgo jautājumu.
Vispirms noskaidrosim, kas ir figūras tips, kā to noteikt patstāvīgi un izmantot, izvēloties savu kāzu kleitu. Protams, katra meitene ir skaista un unikāla, bet jebkuram ķermenim ir savas stiprās un vājās puses, tāpēc, zinot savu figūras tipu, varēsiet izvēlēties savu kāzu kleitu, kas maskēs jūsu auguma nepilnības un izcels trumpjus.©Phovid.net
Pēc vispārējām īpašībām izšķir piecus sieviešu figūras tipus: “smilšu pulkstenis”, “taisnstūris”, “trīsstūris”, “apgrieztais trīsstūris” un “aplis”. Lai noteiktu savu figūras tipu, vienkārši ņemiet mērlenti un veiciet trīs mērījumus.

Krūšu apkārtmērs tiek mērīts uz parastā krūštura, bez „push-up” efekta, to vispilnīgākajā daļā, turot mērlenti paralēli grīdai. Vidukļa apkārtmēru mēra ķermeņa šaurākajā daļā (nedaudz virs nabas), neievelkot un neizbīdot vēderu. Gurnu apkārtmēru mēra visplatākajā gurnu daļā, turot mērlenti paralēli grīdai.

TAGAD ANALIZĒSIM REZULTĀTUS:
Ja krūšu un gurnu apkārtmērs ir aptuveni vienāds, bet viduklis ir ievērojami šaurāks (par 20-30 cm), tad jūsu figūras tips ir “smilšu pulkstenis”.
Ja krūšu un gurnu apkārtmērs ir aptuveni vienāds, bet viduklis stipri neatšķiras uz to fona, tad jūs esat “taisnstūris”.©Phovid.net
Ja krūšu apkārtmērs ir mazākas par gurnu apkārtmēru, ir redzams viduklis, tad jūsu figūras tips ir “trīsstūris” (“bumbieris”).
Ja krūškurvis ir apjomīgāks nekā ķermeņa apakšdaļa, un pleci ir ārēji platāki par gurniem, tad jūs esat “apgrieztais trīsstūris” (T – veida figūra).
Ja visvairāk izceļas viduklis, vēders un krūtis, bet kājas ir slaidas, tad jūsu figūras tips ir “aplis” (“ābols”).

FIGŪRAS TIPS „SMILŠU PULKSTENIS”:
Šis figūras tips ir slavenais 90/60/90 vai X formas sievietes ķermeņa siluets. Laimīgās “pulksteņa” īpašnieces var lepoties ar izteiktu vidukli un efektīgiem gurniem.

Galvenais uzdevums ir izcelt figūras izliekumus, saglabājot ķermeņa augšdaļas un apakšdaļas harmoniju. Kopumā šim figūras tipam piestāvēs gandrīz visi kleitu fasoni, bet jo īpaši piegulošas kleitas “nāriņa” vai “zivtiņa”. Papildu akcentiņu uz šaurā vidukļa var izveidot ar jostas palīdzību.©Phovid.net

Ir svarīgi ņemt vērā auguma faktoru – kleita ar paaugstinātu vidukļa līniju vizuāli pagarina to, un ar pazeminātu vidukļa līniju un apjomīgiem svārkiem, tieši pretēji, samazina. Ir vērts ņemt vērā svaru: ja jūs esat apaļīga, tad izvēlieties A-silueta kleitas, kuras paslēps kuplus gurnus, bet izcels krūtis.

Ja jūs vēlaties izcelt dekoltē zonu, pievērsiet uzmanību V-veida izgriezumiem, lencēm. Vizuāli samazināt krūšu apjomu palīdzēs vienkārša kleitas krūšdaļa, bez dziļa izgriezuma vai viltus dekoltē. Apsveriet silueta kleitas versiju ar atkailinātu muguras daļu. Labāk, lai kleitas modeļa dekors ir minimāls vai tā vispār nav. Šajā gadījumā par akcentu kalpos pats fasons, kas nevainojami pieguļ figūrai.

Lai iegūtu vieglu, romantisku izskatu, ideāla būs kleita ar paplašinātiem svārkiem no vidukļa un cieši pieguļošu kleitas krūšdaļu, kā tas tika parādīts uz fotogrāfijā redzamas līgavas, bet siluets izcēla viņas augumu.

JĀ: KLEITAS, KAS IZCEĻ SILUETU UN KLEITAS AR PIEGULOŠU FASONU, KAS IZCEĻ SLAIDU VIDUKLI (A-SILUETS), BLĪVA AUDUMA KLEITAS KRŪŠDAĻA, V-VEIDA IZGRIEZUMS, BRĪVI KRĪTOŠĀ AUDUMA SVĀRKI.

NĒ: PAZEMINĀTA VIDUKĻA LĪNIJA, DAUDZSLĀŅAINĪBA, VOLĀNI.

FIGŪRAS TIPS „TAISNSTŪRIS”:
Šis figūras tips ir vairāk sportisks. Lai izceltu šī auguma trumpjus, ir nepieciešams saglabāt harmoniju starp pleciem un gurniem, vizuāli sašaurinot vidukli. Šo efektu var panākt, izveidojot papildu apjomu citā ķermeņa daļā.
Galvenais uzdevums – izcelt vidukli, bet, lai jebkura kleita izskatītos nevainojami, izmantojiet nelielu triku- lieciet akcentus uz tām ķermeņa daļām, kas izceļ jūsu figūras slaidumu un trauslumu. Atslēgas kauli, plaukstas, potītes, gara kakla līnija, trausli pleci, atkailināta mugura – lūk, tie ir jūsu galvenie orientieri.
Neaizmirstam ņemt vērā arī auguma faktoru – garām meitenēm piestāvēs kleita ar pazeminātu vidukļa līniju (tā izcels ķermeņa formas), svara faktoru – apaļīgām meitenēm piestāvēs daļēji pieguloša kleitas krūšdaļa. Savukārt slaidās meitenes var nebaidīties, izvēloties kleitas krūšdaļas vai svārku apdari; furnitūra (mežģīnes, volāni, dekoratīvie akmentiņi) uz kleitas piešķirs figūrai nepieciešamo apjomu.

Mazo krūšu īpašniecēm piestāvēs praktiski jebkāda kleitas krūšdaļa- no stingras korsetes līdz gaisīgajiem drapējumiem, bet neliels gurnu apjoms jums ļaus uzvilkt kleitu ar pazeminātu vidukļa līniju, paeksperimentēt ar slāņiem un dekoru.
Taisnā piegriezuma kleita ar šaurām lencītēm un V-veida izgriezumu, atkailinātu muguras daļu veiksmīgi izskatīsies tikai uz tādas figūras. Ja vidukļa līniju tomēr vēlaties akcentēt, tad izvēlaties kleitu ar paplašinātiem vai daudzslāņu svārkiem. Vizuāli paplašinot apakšdaļu, jūsu viduklis izskatīsies šaurāks. Kā redzams, fotogrāfijā līgavas taisnā silueta kleita-transformers ar pieliekamiem svārkiem izcēla līgavas figūru, bet grezna korsete ar izšuvumiem piešķīra apjomus augšdaļai.

JĀ: TAISNS SILUETS, KUPLI SVĀRKI, ŠAURAS LENCES AR V-VEIDA IZGRIEZUMU, ATKAILINĀTA MUGURA, KORSETES, IZŠUVUMI UZ KLEITAS KRŪŠDAĻAS.

FIGŪRAS TIPS „BUMBIERIS”:
Tādas figūras īpašnieces var lepoties ar saviem izsmalcinātiem, šauriem pleciem un vidukli, un, protams, efektīgiem gurniem. Galvenais uzdevums-līdzsvarot gurnus, liekot akcentus uz ķermeņa augšdaļu. Pievērst uzmanību izsmalcinātai kakla līnijai, atslēgas kauliem, rokām palīdzēs puskrītošās piedurknes vai piedurknes-lukturi, atkailināti pleci, izgriezums „laiviņa”, šaurās lences. Kleitas krūšdaļu labāk izvēlēties piegulošu, un dekoratīva apdare ar izšuvumiem vai mežģīnes nāks tikai par labu.

Slīdošo pāreju no vidukļa līnijas uz gurniem var apspēlēt ar paplašinātiem svārkiem no krītošā auduma, bet fasoni ar mēreni kupliem svārkiem palīdzēs noslēpt apaļumus.
Nav ieteicams izvēlēties pārāk daudzslāņainus modeļus, tie piešķirs ķermeņa apakšējai daļai nevajadzīgu apjomu. Taisna piegriezuma kleita vai kleita ar pazeminātu vidukļa līniju arī izcels gurnu apjomu, tāpēc no tām labāk izvairīties. Fotogrāfijā redzamai līgavai izvēlējās piegulošu, rakstaina auduma kleitu, ar taisnstūra formas kleitas krūšdaļu, kas izcēla viņas izsmalcinātus plecus un vienlaicīgi padarīja tēlu greznu un trauslu.

JĀ: ATKAILINĀTI PLECI, KLEITAS KRŪŠDAĻA AR DEKORATĪVAJIEM ELEMENTIEM, PIEGULOŠA KLEITA, PAPLAŠINĀTA KLEITAS SVĀRKU DAĻA.

NĒ: SILUETA MODEĻI, TAISNA PIEGRIEZUMA KLEITAS, PAZEMINĀTA VIDUKĻA LĪNIJA, PĀRĀK APJOMĪGI SVĀRKI.

FIGŪRAS TIPS „APGRIEZTAIS TRĪSSTŪRIS”:
Šādam figūras tipam raksturīga plata plecu līnija un salīdzinoši šauri gurni (piemēram, 95 cm un attiecīgi 90 cm). Bieži vien šādas figūras īpašniecēm kājas ir garākas un slaidākas nekā pārējām meitenēm.
Jūsu galvenais uzdevums-līdzsvarot ķermeņa augšdaļu un apakšdaļu, neaizmirstot par vidukli. Lai piešķirtu vairāk harmonijas „apgrieztajam trīsstūrim”, nepieciešams vizuāli samazināt plecu līniju, palielināt gurnus un izcelt vidukli. Šim mērķim labāk derēs taisns piegriezums, minimālais dekoratīvo elementu skaits krūšu rajonā, bet maksimālais-uz gurniem.

Neatkailiniet platos plecus, izvairieties no horizontālajiem izgriezumiem, volāniem un krītošām piedurknēm. Izvēlieties V-veida dekoltē līniju, šifona vai piegulošas piedurknes ar garumu 3/4 –tas ļaus izstiept augšdaļas siluetu.
Kleitas ar paplašinātiem svārkiem padarīs pārēju no vidukļa līnijas uz gurniem izteiktāku un piešķirs gurniem trūkstošu apjomu. Akcentējiet uzmanību apakšējai ķermeņa daļai ar efektīgā dekora palīdzību: izšuvumi, volāni, drapējums, aplikācija.©Phovid.net
Neiesaka izvēlēties piegulošas siluetkleitas, jo tās izcels vīrišķās figūras proporcijas. Kleitas krūšdaļu labāk atstāt lakonisku un ieturētu. Fotogrāfijā redzamai līgavai izvēlējās taisna silueta kleitu ar V-veida uzgriezumu un svārkiem, kuri paplašinās no ceļgalu līnijas. Ģeometriski raksti un mežģīnes rada nepieciešamu akcentu uz ķermeņa apakšdaļas.

JĀ: V-VEIDA IZGRIEZUMS, PAGARINĀTAS PIEDURKNES (VAIRĀK PAR 3/4), KLEITAS SVĀRKI AR DEKORATĪVAJIEM ELEMENTIEM, TAISNS VAI A-SILUETS, KORSETES

NĒ: ATKAILINĀTA PLECU LĪNIJA, DEKORS DEKOLTĒ ZONĀ.

FIGŪRAS TIPS „ĀBOLS”:
Šāda figūras tipa īpašniecēm ir taisns siluets bez izteiktas vidukļa līnijas, bet ar izteiktām krūtīm. Galvenais figūras apjoms atrodas ķermeņa augšdaļā.
Galvenie uzdevumi- vizuāli izstiept figūru, apzīmēt vidukļa līniju un izcelt skaisto dekoltē līniju un kājas. Līdzsvarot ķermeņa augšdaļu un apakšdaļu palīdzēs A-silueta kleita. Nedaudz paaugstināta jostas līnija apzīmē pašu šaurāko ķermeņa vietu, paplašinātie kleitas svārki sākas nedaudz augstāk par vidukli un izlīdzina ķermeņa problemātisko vietu, un vēl pagarina kājas un attiecīgi visu augumu.

Kleitu labāk izvēlēties no blīva, bieza auduma, jo tas palīdzēs izveidot skaistu siluetu. Plāns, krītošs audums nespēs noslēpt figūras trūkumus un piešķirs nevajadzīgus apjomus. Ja pleci ir nedaudz apaļīgi, izvairieties no šaurām lencēm, dodiet priekšroku kleitas krūšdaļai ar piedurknēm un elegantu V-veida vai apaļu izgriezumu, bet ne pārāk dziļu.©Phovid.net
Meitenes ar figūru „ābols” bieži var palielīties ar slaidām kājām un izsmalcinātām potītēm. Ja šis ir jūsu gadījums, pielaikojiet saīsināta garuma kleitu. Atkailinātās, šaurās ķermeņa daļas rada iespaidu, ka zem kleitas slēpjas tāds pats trausls augums. Fotogrāfijā redzamai līgavai izvēlējās A-silueta kleitu no blīva, stingra auduma, ar akcentu virs vidukļa līnijas un pusnolaistām piedurknēm, pārvēršot viņu par harmonisko „smilšu pulksteni”.

JĀ: A-SILUETS, PAAUGSTINĀTA VIDUKĻA LĪNIJA, PIEDURKNES, SAĪSINĀTS GARUMS.

NĒ: VIEGLS AUDUMS, ATKAILINĀTI PLECI, PAZEMINĀTA VIDUKĻA LĪNIJA.


Foto: Roman Ivanov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *