Izvēlamies gadalaiku kāzām

PAVASARIS

Foto: Olga Sijanko

PLUSI

– Ilgi gaidītais siltums
Daudzi pāri gaida tieši svaigu pavasara siltumu, lai nosvinētu savas kāzas. Visbeidzot, plaukstoši koki un zaļa zāle, ziedoši dārzi un parki, vairāk saulainu dienu un atnākušā pavasara smarža, kas nav salīdzināma ne ar neko!

– Lokācijas (svinību vietas) izvēle

Ja runājām par svinību lokācijām, tad to izvēle pavasara kāzām ir daudz lielāka nekā „karstās” sezonas laikā, jo vietu rezervēšanas ažiotāža vēl nav sākusies. Un cenas šajā gadījumā, kā likums, saglabājas iepriekšējā gada līmenī.

– Atlaides un akcijas
Daudzi pāri pavasara kāzām gatavojas ziemas periodā. Tieši šajā laikā daudzos kāzu kleitu salonos var iegādāties kāzu kleitu uz lielām atlaidēm, arī kāzu kleitu dizaineri piedāvā lielas atlaides. To pašu var teikt arī par citiem kāzu speciālistiem, kam ziemas periodā ir akcijas, un tie rezervē datumus nākamajam gadam ievērojami lētāk.

– Sezonas ziedi
Neatkarīgi no laika apstākļiem pavasaris tiešām priecēs ar satriecošiem sezonas ziediem – peonijām, Āzijas gundegām, tulpēm, narcisēm, anemonēm, hiacintēm, kreimenēm un ceriņiem. Tie ļoti smalki atspoguļo pavasara noskaņu, un citos gada laikos tie neizskatās tik iespaidīgi.

 

MĪNUSI

– Neparedzami laika apstākļi
Saulaino laika apstākļu vietā pavasaris var jūs sagaidīt ar lietu, peļķēm un pat slapjdraņķi. Plānojot pavasara kāzas, jābūt gataviem uz visām laika apstākļu kaprīzēm, tāpēc iegādājieties lietusmēteļus un gumijas zābakus, apdomājiet rezerves plānu fotosesijai un vakariņām, ja svinību vieta (lokācija) ir zem klajas debess.

– Ierobežoti datumi
Pavasara pirmajā pusē iekrīt Lielais gavēnis, kas neatbalsta nekādas izklaides. Tādēļ daudzi pāri atturas no svinībām šajos datumos un svin kāzas pēc Lieldienām.

 

VASARA

Foto: Olga Sijanko
Foto: Olga Sijanko

PLUSI

– Siltais laiks
Vasara ir populārākā kāzu sezona un tradicionāli tiek uzskatīta par vislabvēlīgāko gadalaiku svinību organizēšanai – siltais, saulains laiks, daba „slīkst” zaļumos, un varbūtība, ka būs apmācies vai līs lietus ir daudz mazāka nekā jebkurā citā gadalaikā.
– Diena ir garāka (ilgāk paliek gaišs).
Tas nozīmē, ka jūs varēsiet uztaisīt maksimāli daudz fotogrāfiju dienasgaismā, paspēsiet uz foto sesijām dažādās vietās un pat sāksiet banketu, kad vēl ir gaišs.

Lokācija (svinību vietas) zem klajas debess
Vasarā ir iespējams īstenot visdrosmīgākās idejas – kāzas upes vai ezera krastā, dejas zem zvaigžņotām debesīm, gaismas virtenes kokos, atpūtas zonu viesiem var iekārtot uz zāliena. Lielākā daļa atvērto laukumu kļūst pieejami, un Jūs varat iekārtot tos pēc savas gaumes.

– Ziedu izvēle
Vasaras floristika vienmēr priecē ar lielu ziedu izvēli, vienmēr ir vietējās ziedu šķirnes, kas ir lētākas un var ietaupīt kāzu budžetu.

– Viegls kāzu apģērbs
Silts laiks ļauj līgavai izvēlēties vieglus, gaisīgus kāzu kleitu modeļus, ar atsegtu muguru, bez piedurknēm, krītošu audumu, nevis domāt par siltiem apmetņiem un jakām.

– Sezonas augļi
Augļu un dārzeņu plaša izvēle atvieglos ēdienkartes izvēli un dažādos deserta galdus. Ēdieni ar svaigiem vasaras produktiem ir daudz garšīgāki nekā, piemēram, ar ziemas dārzeņiem.

 

MĪNUSI

– Laika apstākļi
Vasaras diena var kļūt lietaina, un šajā gadījumā jums ir nepieciešams rezerves plāns. Vēl viens variants – nenormāls karstums, kas pēdējā laikā kļuvis par biežu vasaras viesi. Pastaiga + 35°C ir ļoti nogurdinoša gan jaunlaulātajiem, gan viesiem, tādēļ visi gaidīs banketu zālē ar gaisa kondicionieri. Svinības atvērtā zonā bez gaisa kondicioniera karstā dienā nav labākā izvēle. Ēdiens uz galda ātri bojājas, gaiss nedzesējas, kādam no viesiem var palikt slikti.

– Pārāk liela aizņemtība
Atrast vēlamo svinību vietu vai kāzu speciālistu šajā „kāzu karstās sezonas” laikā var būt ļoti sarežģīti, jo kāzu datumi uz vasaras mēnešiem tiek rezervēti jau rudenī, ziemā. Ja jūs vēlaties organizēt kāzas īsā laika posmā, jums būs jāizvēlas tie speciālisti, kuri vēl nav aizņemti, bet tādu speciālistu ir ļoti maz. Tas pats attiecas uz pareizā laika izvēli laulības reģistrēšanai Dzimtsarakstu nodaļā, vasaras datumus vajadzētu rezervēt jau ziemā.

– Augstas cenas
„Karsta” sezona – attiecīgi augstas cenas. Tāpēc mēs iesakām pāriem rezervēt pakalpojumus pie speciālistiem un arī rezervēt svinību vietu jau laicīgi rudens-ziemas periodā, tad iespēja dabūt atlaidi un izdevīgus nosacījumus būs daudz lielāka.

– Atvaļinājumu laiks
Ja plānojat kāzas vasarā, mēģiniet jau iepriekš pabrīdināt viesus, jo daudzi plāno savu atvaļinājumu un savlaicīgi iegādājas biļetes. Kāds vienkārši nevarēs pievienoties jūsu svinībām.

 

RUDENS

Foto: Jevgēnija Iskra

PLUSI

-Īpaša atmosfēra

Rudens kāzām ir savs unikāls šarms. Mierīga, dvēseliska atmosfēra ir jūtama pat lielajās kāzās, nemaz nerunājot par svinībām tikai pašu tuvāko cilvēku lokā. Un vēl lapu čaukstoņa, sezonas augļi, daba it kā atpūšas pēc vasaras karstuma, un vēsums kļūst tik vēlams. Mājīgo pledu, karstvīna un mājās gatavotu kūciņu cienītājiem piemērotākā laika par rudeni kāzām neatrast.

– Samazinātas cenas un brīvi/pieejami datumi
Kāzu pakalpojumu sniedzēju cenas rudens sākumā īpaši neatšķiras no vasaras, bet no oktobra vidus ir iespēja saņemt labas atlaides un rezervēt svinību vietu, kas vasarā vienmēr ir aizņemta. Pievērsiet īpašu uzmanību piepilsētas zonām, eko-viesnīcām, muižām un loftiem, kur vēl vairāk var uzsvērt rudens atmosfēru. Brīvi datumi parādās arī citiem kāzu speciālistiem, taču joprojām iesakām tos rezervēt jau iepriekš, jo agrais rudens kāzu rīkošanai pāriem ir ļoti populārs.

– Uzsvars uz detaļām
Rudens kāzu galvenais elements ir noskaņojums. Mēģiniet atspoguļot to ar dekoriem, izmantojot dabīgus materiālus, dažādas faktūras un atmosfēras detaļas – gaismas virtenes, sveces, koka piederumus, samtu, kokvilnu, sezonas augļus, kuru, starp citu, ir ļoti daudz rudenī. Sagatavojiet siltus pledus viesiem, organizējiet bāru ar siltiem dzērieniem un desertu galdu ar mājas kūciņām – piepildiet savus svētkus ar siltumu, kas sildīs jūs vēl ilgus gadus!

 

MĪNUSI

– Mainīgi laika apstākļi
Ir ļoti grūti uzminēt, kāda būs konkrēta rudens diena – saulainā, lietainā, vējainā vai pat sniegotā. Silts, skaidrs laiks rudenī-tas nav nekas neparasts, bet, ja tāds nebūs, neviens nevēlas nokļūt zem lietus, un ar slapjām kājām un netīru kleitu atrasties ceremonijas vai foto sesijas laikā. Atkal mūsu vispopulārākais padoms ir izdomāt plānu B sliktu laika apstākļu gadījumā!

 

ZIEMA

Foto: Jūlija Kaptelova

PLUSI

– Pasakaini dabasskati
Aiz loga vizuļo sniegs, uz galda ar siltu liesmu deg sveces, priežu smarža iegremdē svētku un komfortu atmosfērā, bet apkārt ģimene un tuvākie draugi – vai nav jauki?! Ja izvēlaties vietu ārpus pilsētas, sniegota meža ainava vēl vairāk akcentēs ziemas svinību noskaņojumu un būs lieliska dekorācija/fons romantiskai kāzu fotosesijai.

– Zemas cenas un brīvi datumi
Pavisam nesen ziema nebija populārs gadalaiks kāzām. Mūsdienu mode uz skandināvu stilu, ziemas atmosfēra, mājīguma un harmonijas sajūta (hygge), kāzu fotogrāfijas ar Īslandes un Fēru salu aukstajiem dabas skatiem atguva interesi par to, un tomēr, brīvo vietu un kāzu speciālistu skaits ziemā ir daudz lielāks. Tas nozīmē, ka jūs varat organizēt kāzas īsākā laikā un rezervēt tās vietas un datumus, kuri jums vislabāk patīk un atbilst.

 

MĪNUSI

– Sniega trūkums
Pēdējo gadu pieredze liecina, ka ziemā ne vienmēr ir sniegs un sals. Decembris un pat janvāra sākums var būt lietains, ar „plus” temperatūru un dubļiem uz ceļiem.

– Siltas drēbes
Auksts laiks ievērojami ietekmē jūsu kāzu tēlu. Bez atbilstošiem apaviem, siltajām drēbēm un aksesuāriem neizpalikt. Bet šo brīdi var stilīgi apspēlēt, it īpaši, ja jums patīk daudzslāņainība. Piemēram, adīti džemperi, faktūras mēteļi un apjomīgi lakati padarīs kāzu tēlu saliktu un atmosfērisku.

– Neliela floristikas izvēle
Jā, ziedu izvēle ziemā ir nedaudz mazāka nekā citos gadalaikos. Tomēr ir ziedi, kuriem ziema ir pati karstākā sezona – piemēram, anemones vai Āzijas gundegas. Ņemiet to vērā, izvēloties kāzu pušķi un dekoru.
Galu galā, katru sezonu ir savi plusi un mīnusi, tā kā metiet malā visus aizspriedumus, ieklausieties sevī un apsveriet visus “plusus” un “mīnusus” – organizējiet savas sapņu kāzas jebkurā gadalaikā!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *