10 padomi, kā filmēt kāzas

1. Neveidojiet pārlieku daudz videokadru, par kuriem Jūs neesat pārliecināts filmēšanas laikā!
Atcerieties, ka bez kāzu filmēšanas Jums būs šī kāzu filma arī jāmontē/jārediģē. Un tas aizņem vēl vairāk laika nekā pati filmēšana.

2. Vai Jūs patiešām izmantosiet šos daudzos kadrus savā kāzu filmā?
Jums ir vajadzīgi tikai „pareizie” kadri. Pieredze rāda, ka ar laiku Jūs filmēsiet ar daudz lielāku atbildību un pastāvīgi centīsieties rediģēt materiālu jau savā galvā, uzdodot sev jautājumu: “Vai es izmantotu šo momentu vai rakursu savā gatavā kāzu filmā?” Un ja atbilde ir „Nē”, tad labāk iztērējiet šo laiku, lai atrastu pareizo rakursu, nevis ievācot “miskastes” materiālu.

3. Esi mobils un ātrs!
Galvenā stratēģija kāzās -būt pēc iespējas mobilākam, lai varētu ātri nomainīt objektīvus.
Monopods ir ideāls, lai iegūtu statisku kadru, ar to ir iespējams ātri mainīt kameras leņķi jeb rakursu, filmēšanas augstumu un daudzus citus parametrus. Neaizmirstiet par stabilizatoru!

4. Visam jābūt dabiskam!
Filmējot kāzas, jācenšas nemainīt notikumu gaitu, un vairāk paļauties uz reportāžas filmēšanu, lai viss izskatītos pēc iespējas dabiski! Īstās emocijas, smaidi, asaras – tas ir Jūsu galvenais mērķis!



5. Video kadri, kuriem jābūt OBLIGĀTI!

Ir daži kadri, kuriem ir obligāti jābūt kāzu video, piemēram, skūpsts. Kāzu filmētājam ir jāsaprot, ka viņam nebūs iespējas „pārfilmēt” tos momentus, kuri, piemēram, notiek laulības reģistrācijas laikā, tāpēc filmētājam ir skaidri jānosaka plāns, kā visi šie brīži tik notverti un iemūžināti. Citi videogrāfi filmē pēc iestudētā scenārija, bet iestudētais scenārijs ne vienmēr atspoguļo visas patiesās emocijas.



6. Uztaisiet kreatīvus video kadrus

Bez tā saucamajiem “obligātajam” kadriem eksperimentējiet ar kameras kustībām un centieties atrast interesantu rakursu.

7. Jums ir nepieciešams „savākt” emocionālos kadrus.
Labu kāzu īsfilmu un dokumentālo kāzu filmu var radīt tikai, balstoties uz reālajām un dzīvajām emocijām! Ja jūs palaidīsiet garām šo brīdi, tad diena vienkārši būs pagājusi veltīgi. Bieži vien cilvēki ir kautrīgi un nevēlas filmēties, tādēļ Jums ir jābūt nepamanāmam. Maza viltība, uzstādiet kameru uz vēlamajiem iestatījumiem, tad uz brīdi pavērsiet to citā virzienā, un tad, kad Jūs saprotat, ka cilvēki gatavojas reaģēt uz vārdiem vai situācijām, ātri nofilmējiet viņus.
Tādā veidā Jūs iegūsiet dabiskus kadrus!

8. Prakse
Protams, visam pamatā ir prakse, un jo vairāk Jūs filmēsiet kāzas, jo precīzāk Jūs zināsiet, kur Jums vajadzētu atrasties, un kādi kadri būs vislabākie Jūsu kolekcijā, ko Jūs nevēlaties palaist garām.

9. Iedomājieties, ka Jūs esat „nindzja”
Parasti visgrūtākā ir laulību reģistrācijas daļa. Ja tā notiek atklātā saulē, tad šeit Jūs jau esat situācijas ķīlnieks. Jūs nevarēsiet iestatīt gaismas, kā Jums nepieciešams, Jūs strādāsiet ar to, kas ir dotajā brīdī. Bet tajā pašā laikā Jums ir jābūt neredzamam publikas priekšā, it kā Jūs tur „nebūtu”.

10. Mehānisms, kas darbojas jebkuros apgaismojuma apstākļos
Kāzas var būt ļoti sarežģītas gaismas ziņā. Tāpēc ir vērts „apbruņoties” ar gaišām lēcām, kas labi darbojas vājā apgaismojumā un papildu gaismas aprīkojumu.

Foto/avots: cinema5D

Tagged , ,