Top 10 videogrāfijas padomi | Phovid.net

1. Turiet kameru vienmērīgi. Ja iespējams, izmantojiet statīvu. Netuviniet un netāliniet nepātraukti kameru, kā arī nepārtraukti nepārvietojiet videokameru pa labi un pa kreisi. Kopumā Jums jāieraksta vismaz 10 sekundes no katra filmēšanas kadra. Ļaujiet darbībai kadrā runāt pašai par sevi. Jūs teiksiet sev paldies par to, kad atgriezīsities video rediģēšanas telpā.

2. Platleņķis, vidējais plāns, tuvplāns – katrai ainai vai notikumam, kuru jūs filmējat, noteikti izvēlieties dažādus leņķus, lai rediģēšanas procesā būtu izvēle. Piemēram, ja Jūs uzņemat videomateriālu ar protesta akciju, iegūstiet visplatāko leņķi (iespējams, ēkas augšpusē, skatoties uz pūli), pēc tam pūlī paņemiet seju tuvplānus, un pēc tam vidējus kadrus ar cilvēkiem no apakšstāva. Atkal, neaizmirstiet: 10 sekunžu noteikumu katra kadra ierakstīšanai.



3. Kas ir fons?
– Kad Jūs filmējiet interviju vai runu, noteikti ņemiet vērā to, kas atrodas fonā. Jūs varat, vai nu pārvietot kameru, lai iegūtu vislabāko leņķi, vai nu pārvietot objektu uz labāko fonu, vai arī izveidot jaunu fonu. Pajautājiet sev, vai šis fons “vizuāli atbalsta šo stāstu?” Vai tas ir labs fons tam, kas dotajā brīdī tiek apspriests?

4. Timelapse – „Time-lapse” ir viens no skatamākajiem un aizraujošākajiem veidiem, kā uztvert notikumu vai stāstu. Pirms filmēšanas padomājiet par to, vai iedomātais stāsts varētu ļauties „Time-lapse” veidam. Daudzas videokameras mūsdienās ir aprīkotas ar īpašiem „Time-lapse” iestatījumiem. Ja tādu nav, vienkārši uzstādiet kameru uz statīva un ļaujiet tai pārvietoties. Jūs vienmēr varat paātrināt uzņemto videomateriālu rediģēšanas procesā.

5. Apgaismojums – tie paši noteikumi, kas attiecas uz fotogrāfiju, attiecas arī uz videogrāfiju. Vienmēr pārliecinieties, vai jūsu objekti ir labi apgaismoti (bet, lūdzu, ne “pārgaismoti”). Piemēram, nenovietojiet intervējamo objektu ar muguru pret sauli. Vai arī nenovietojiet to zem ēnaina koka un spilgtu ainu fonā.



6. Paredzēt darbību
– šī ir viena no tām mācībām, kuru gandrīz nevar iemācīt. Tā ir prasme, kas instinktīvi attīstās filmējot. Kad Jūs palaidīsiet garām dažus “vērtīgus kadrus”, Jūs iemācīsieties sākt pievērst tam uzmanību. Vienkāršs piemērs tam ir beisbola spēle. Ja vēlaties uzņemt spēlētāju, kurš trāpīja bumbiņai, jums vajadzēs paredzēt šo brīdi un sākt filmēt dažas sekundes vai minūtes pirms tam. Kad Jūs saprotat, ka bumba ir atsista, jau ir par vēlu. Jūs esat nokavējis šo brīdi.

7. Iekadrējiet to kā attēlu
– tieši šajā vietā „spēlē ienāk” mākslinieciskā izteiksme un stils, bet kopumā izmantojiet standarta kadrēšanas stilus un „zelta šķēluma likumu”, ko izmanto fotogrāfijā.

8. Kur atrodas jūsu mikrofons? – Daudziem amatieru videogrāfiem vai „budžetam draudzīgajiem” filmētājiem nav atsevišķš skaņas ierakstītājs. Bieži vien „budžetam draudzīgās” filmēšanas gadījumā, lai iegūtu skaņu, jūs paļaujieties uz mikrofonu, kas atrodas jūsu kameras augšpusē. Ja tas tā ir, jums vienmēr būs jāapzinās, kur atrodas šis mikrofons attiecībā uz skaņu, kuru jūs mēģināt ierakstīt. Ja kāds runā, Jums būs nepieciešams novietot kameru ļoti tuvu šai personai, pretējā gadījumā skatītājam būs kaitinoši klausīties, ko viņš saka. Realitāte ir tāda, ka labas skaņas iegūšana bieži diktē jūsu filmēšanas kadru. Uzziniet dažus audio pamatus kopā ar videogrāfijas padomiem.

9. Netuviniet, lai iegūtu tuvplānu.
Kopumā attēls zaudē kvalitāti, kad tas tiek pietuvināts. Attēlam ir tendence „trīcēt”, jo īpaši, kad to tuvina, filmējot manuāli. Tātad, kad vien iespējams, paņemiet savas abas kājas un pienāciet pie tā objekta, ko vēlaties filmēt tuvplānā. Tas izskatīsies daudz tīrāk un profesionālāk.

10. Nepārcentieties filmējot – Kopēja tendence amatieriem ir filmēt jebko un visu. Tā kā viņi nezina, ko viņi dara, viņi kļūdās, pārlieku filmējot. Kopumā no katras profesionālās filmēšanas stundas galu galā izmanto aptuveni vienu minūti. (Tātad desmit filmēšanas stundu beigās iegūst lielisku 10 minūšu video).

Tagged , ,