Sony A7 Mark III

Sony iepazīstina ar jaunu iespaidīgu papildinājumu pilnkadra bezspoguļa kameru līnijā – α7 III (modelis ILCE-7M3).

α7 III kodols – pilnīgi jauns 24.2MP [i] aizmugurgaismojuma Exmor R CMOS attēla sensors ar pastiprinātu jutību, izcilu izšķirtspēju un iespaidīgu 15 pieturu [ii] dinamisko diapazonu pie zemas gaismjutības ir Sony inovācija, kam attēlu sensoru pasaulē līdzīgas nav. Apvienojot šo sensoru ar virkni iespaidīgu elementu, tostarp gandrīz pilnīgu jeb 93% kadra AF pārklājums, ātro attēlu uzņemšanu līdz pat 10 kadriem sekundēiii ar mehānisko slēdzi vai klusajā režīmā [iv], daudzveidīgām 4K [vi] video iespējām un vēl vairākiem jaunumiem, Sony ir radījis ierīci, kas visiem radošiem autoriem – gan amatieriem, gan profesionāļiem, – dos iespēju uzņemt attēlus jaunos, līdz šim neiepazītos veidos.

Iespaidīga pilnkadra attēla kvalitāte

Jaunradītais 24.2MPi aizmugurgaismojuma Exmor R CMOS attēla sensors darbojas kopā ar galveno plati, kas efektīvi dubulto attēla sensora nolasīšanas ātrumu, kā arī ar uzlaboto BIONZ X™ apstrādes procesoru ar aptuveni 1,8 reižu palielinātu apstrādes ātrumu salīdzinājumā ar iepriekšējo kameru α7 II. Šie jaudīgie elementi kopā dod iespēju ar jauno kameru uzņemt attēlus ātrāk, kā arī efektīvi izmantot iespaidīgo gaismjutības diapazonu ISO 100– 51200 (paplašināmu līdz ISO 50–204800 statiskos attēlos) un vispārējo 1.5 soļu [i] uzlabojumu, nodrošinot attēla kvalitāti. Kamera ir aprīkota arī ar apjomīgu 15 soļu [ii] dinamisko diapazonu pie zemas gaismjutības iestatījumiem, un tas nodrošina izcilu aparāta darbību pie visiem iestatījumiem un jebkādos apstākļos, ar ievērojamiem uzlabojumiem precīzu krāsu atveidē, it īpaši attiecībā uz ādas toni un dabas krāsu dzīvīgumu.

Šis jaunais pilnkadra modelis atbalsta arī 14 bitu RAW formātu [ii] pat klusajā un sērijattēlu uzņemšanas režīmos. Tas ir aprīkots ar 5 asu optisko attēla stabilizācijas sistēmu, kas rezultātā nodrošina 5.0 soļu [v] slēdža ātruma priekšrocības.

Būtiski uzlabots AF ātrums un darbība

Inovatīvā jaunā pilnkadra bezspoguļa kamera α7 III ir aprīkota ar jauna līmeņa autofokusēšanu (AF), kas ir ievērojami uzlabota salīdzinājumā ar iepriekšējo modeli α7 II, turklāt Sony klasifikācijā tā atbilst 4D FOCUS™ iespējām. Jaunajai kamerai ir 425 kontrasta AF punkti, kas darbojas kopā ar 693 punktu fokālās plaknes fāzes noteikšanas punktu AF sistēmu, kas pārmantota no atzinību ieguvušā α9 modeļa. Šī inovatīvā AF sistēma nosedz aptuveni 93% kadra un nodrošina uzticamu fokusu un objektu izsekošanu pat attiecībā uz visgrūtāk bildējamu saturu.

AF reakcija un objektu izsekošana jaunajā kamerā arī ir manāmi uzlabota – fokusēšanas ātrums mazas gaismas apstākļos ir palielināts gandrīz 2x [ix], tāpat arī izsekošanas ātrums pieaudzis 2x [ii] salīdzinājumā ar iepriekšējo modeli, tas pateicoties paātrinātajai attēla sensora nolasīšanas spējai. Līdz ar to sarežģīti bildējamus un neparedzamā kustībā esošus objektus iespējams uzņemt ar lielāku precizitāti.

Jaunajā kamerā ir arī atzinīgi novērtētais acu autofokuss (Eye AF), ko var izmantot pat AF-C režīmā, kas ir ārkārtīgi noderīgs situācijās, kad bildējamais cilvēks aizgriežas, skatās lejup vai arī pastāv citi neparocīgi apstākļi, kas kavē uzņemt labu bildi. Tas darbojas arī tad, kad kameru α7 III izmanto kopā ar Sony A bajonetes objektīviem ar adapteru LA-EA3 [iii]. Vēl pie uzlabojumiem fokusēšanas pielietojumā jāmin tāds jaunums kā daudzizvēļu “kursors”, ar kuru ērti un ātri pārvietot fokusēšanas punktus, skāriena fokusēšana, ātra piekļuve AF fokusa palielināšanas (Focus Magnifier) manuālajā režīmā, AF ieslēgšanas poga un citi jaunumi.

Ātrums izšķirīgo brīžu iemūžināšanai

Jaunā kamera α7 III ir aprīkota ar uzlabotu attēlu apstrādes sistēmu, kas ļauj uzņemt pilnas izšķirtspējas attēlus ar ātrumu līdz pat 10 kadriem sekundē [iii] ar nepārtrauktu, precīzu AF/AE izsekošanu un līdz pat 177 standarta JPEG attēliem, 89 kompresētiem RAW formāta attēliem vai 40 nekompresētiem RAW attēliem [iv]. Šis ātruma režīms darbojas gan ar mehānisko slēdzi, gan absolūti kluso bildēšanas režīmu [iv], kas ir lielisks papildinājumus kameras vērienīgajām izmantošanas iespējām. Kamera var uzņemt nepārtrauktu attēlu sēriju arī ar ātrumu 8 kadri sekundēiii tiešskates režīmā ar minimālu aizkavēšanos skatu meklētājā vai LCD ekrānā.

Papildu ērtībām – kamēr plašas zibenīgo bilžu sērijas tiek ierakstītas atmiņas kartē, daudzas no kameras galvenajām funkcijām darbojas un iespējams izmantot, tostarp piekļuvi ‘Fn’ (Funkcijas) un ‘Menu’ (Izvēlne) pogām, attēlu skatīšanos un vairākas citas izvēlnes un parametru funkcijas, kas palīdz attēlu šķirošanā.

Turklāt dienasgaismas vai mākslīgā apgaismojuma apstākļos attēlu uzņemšanas vietā iespējams aktivizēt mirgojoša gaismas avota neitralizācijas funkciju (Anti-flicker) [v], kas ļauj α7 III automātiski konstatēt apgaismojuma frekvenci un slēdža laiku, lai līdz minimumam samazinātu ietekmi uz attēliem. Līdz ar to ekspozīcijas vai krāsu novirzes, ko reizēm var novērot pie liela slēdža ātruma uzņemtas bildes augšā un apakšā, ir ievērojami samazinātas.

Augstas kvalitātes 4Kvi Video

Jaunais modelis α7 III ir arī izcila videokamera un atbalsta 4Kvi kvalitātes (3840×2160 pikseļi) video ierakstīšanu visā pilnkadra attēlu sensora platumā. Filmēšanas režīmā kamera izmanto visu pikseļu nolasīšanu bez pikseļu apvienošanas, kas nozīmē 2,4x [vi] vairāk informācijas apkopošanu, nekā vajadzīgas 4K kvalitātes video, lai pēc tam datus pārstrādātu un radītu augstas kvalitātes 4K video ar izcilu detalizācijas pakāpi un attēla dziļumu.

Jaunajā α7 III ir pieejams arī HLG (Hybrid Log-Gamma) [vii] ieraksta profils, kas atbalsta tūlītēju HDR darbplūsmu, ļaujot ar HDR (HLG) saderīgam TV parādīt uzņemto saturu skaistā, dzīvīgā 4K HDR kvalitātē. Turklāt iespējams izmantot arī S-Log2 un S-Log3, kas piešķir lielāku krāsu gradācijas fleksibilitāti, tāpat arī “zebras” funkciju, krāsu “palīgu” un “tuvināto” jeb proxy ierakstu. Turklāt ar šo kameru iespējams filmēt Full HD formātā ar ātrumu 120 kadri sekundē līdz pat 100 Mb/svi, kas ļauj nofilmēto materiālu pēc tam rediģēt līdz pat 4x vai 5x palēninājuma failos Full HD izšķirtspējā ar AF izsekošanu.

Labāka uzbūve, dizains un pielāgojumu iespējas

Sony jaunā pilnkadra kamera ir aprīkota ar vairākām brīnišķīgām iespējām, kas jau iepazītas ar α9, un tagad tās izbaudāmas arī ar α7R III. Tādas ir, piemēram, divu mediju vietnes, no kurām viena atbalsta UHS-II tipa SD atmiņas kartes.

Lietotājiem ir plašas izvēles iespējas saglabāt saturu šajās kartēs, ieskaitot atsevišķu JPEG / RAW formāta ierakstīšanu, atsevišķu statisko bilžu / videoierakstu saglabāšanu u.c. Baterijas darbības laiks ir ievērojami pagarināts: saskaņā ar CIPA mērījumiem iespējams uzņemt līdz pat 710 bildēm vienas uzlādes laikā [viii], līdz ar to šis ir pasaulē ilgākais [vii] baterijas darbības laiks bezspoguļu kameru pasaulē. Jaunajā kamerā izmantota Sony Z sērijas baterija NP-FZ100, kas nodrošina par aptuveni 2,2 reizēm lielāku kapacitāti nekā W sērijas baterija NP-FW50, kas izmantota kamerā α7 II.

Jaunā kamera ir aprīkota ar “My Menu” funkcijām, kas dod iespēju reģistrēt līdz pat 30 izvēlnes iestatījumu, ko iespējams aktivizēt vajadzības gadījumā. Lietotāji attēliem var arī piešķirt vērtējumu ar zvaigznītēm, kas nodrošina ērtāku attēlu skatīšanu un pārbaudi, un rediģēt pirmos trīs burtus visiem statisko attēlu failiem. Turklāt kopumā aparāts ir aprīkots ar 81 funkciju, kas ir piesaistāmas 11 pielāgojumu pogām, un kamera ir izturīga pret putekļiem un mitrumu. [viii]

Kamera α7 III ir aprīkota ar augstas izšķirtspējas, augsta kontrasta un ātra starta skatu meklētāju XGA OLED Tru-Finder™ ar aptuveni 2,3 miljoniem punktu, lai iegūtu ārkārtīgi precīzu, realitātei atbilstošu detalizētu attēlu. Standarta vai augstas kvalitātes displeja iestatījumi ir pieejami gan attiecībā uz skatu meklētāju, gan monitoru. Iespējams arī gluži vienkārši pārsūtīt failus uz viedtālruni, planšeti vai datoru, vai arī uz FTP serveri caur Wi-Fi® savienojumu, bet aparāts piedāvā arī iespēju izmantot SuperSpeed USB (USB 3.1 Gen 1) USB Type-C™ terminālu, lai palielinātu izvēles iespējas attiecībā uz ātrāku uzlādi un ātrāku attēlu pārsūtīšanu, izmantojot datorsaslēguma fotografēšanas iespējas.

α7 III modelis ir aprīkots arī ar Sony jauno programmatūras komplektu “Imaging Edge”, kas paplašina attēluzņemšanas procesa radošās iespējas – sākot no pirmsapstrādes un beidzot ar pēcapstrādi. “Imaging Edge” ietver trīs PC lietotnes, kas saucas ‘Remote’ (tālvadības), ‘Viewer’ (skatīšanās) un ‘Edit’ (rediģēšanas), ko iespējams lejupielādēt bez maksas un kas atbalsta tiešskates PC tālvadības attēluzņemšanu un RAW attīstīšanu. Jaunākajā versijā Version 1.1 ieviesti vairāki uzlabojumi, tostarp par aptuveni 10% [ix] ātrāka datu pārnese tālvadības attēluzņemšanai no PC (ar PC piesaisti) un par aptuveni 65% [x] uzlabots RAW attēlu rediģēšanas reakcijas ātrums. Vairāk informācijas meklējiet Imaging Edge atbalsta mājaslapā. www.sony.net/disoft/d/.

Kamera ir saderīga ar plaša spektra Sony E bajonetes aksesuāriem, tostarp baterijas lādētāju BC-QZ1 [xi], vertikālo gripu VG-C3EM.

Jaunā kamera α7 III Eiropā nonāks šā gada martā un maksās aptuveni €2300 (tikai korpuss) vai €2500 (pilns komplekts ar SEL2870 objektīvu).

Dažādus ekskluzīvus stāstus un aizraujošu saturu, kas uzņemts ar jauno kameru α7 III un citiem Sony α produktiem, meklējiet http://www.alphauniverse.com. Šī vietne izveidota ar mērķi apmācīt un iedvesmot Sony α zīmola foto tehnikas entuziastus un pircējus.

[i] Salīdzinājumā ar α7 II. Sony testa apstākļos.
[ii] 12 bitu ierobežojums kompresētā RAW formāta nepārtrauktas uzņemšanas režīmā, ar BULB ekspozīciju vai ieslēgtu ilgas ekspozīcijas trokšņu slāpētāju (Long Exposure NR).
[iii] Tikai ar SSM vai SAM objektīviem. Ar LA-EA3 adapteru. Acu autofokuss (Eye AF) nav pieejams filmēšanas režīmā. AF-C iespējams izmantot tikai tad, ja izvēlēta fāzes noteikšanas (“Phase detection”) AF sistēma, bet fokuss ir fiksēts pirmajā kadrā
[iv] Nepārtrauktajā “Hi+” režīmā. Ir nepieciešama ar UHS-II saderīgā SDXC atmiņas karte. Sony testa apstākļos.
[v] Var konstatēt tikai 100 Hz un 120 Hz spilgtuma maiņas tiek . Nepārtrauktu attēlu sērijas uzņemšanas ātrums var mazināties. Spilgtuma izmaiņu novēršanas funkcija nav iespējama pie klusuma režīma, BULB ekspozīcijas un filmēšanas režīmā.
[vi] 24p ierakstā. Apt. 1.6x pie 30p
[vii] Ar HDR (HLG) saderīgu Sony TV pieslēdziet caur USB vadu, lai skatītos HDR (HLG) video.
[viii] Nav 100% garantijas izturībai pret putekļiem un mitrumu.
[ix] Ātrums ir mērīts ar dažādiem attēliem, izmantojot α7R III, SuperSpeed USB (USB 3.1 Gen 1) un nekompresēto RAW ( L: 7952 x 5304)+JPEG Extra fine
[x] Mērījumi veikti ar: CPU Intel® Core™ i7-6700 Processor 3.40GHz, Memory 8GB, OS Windows® 7 Professional, nekompresētā RAW formātā (α7R III L: 7952 x 5304).
[xi] Nav pievienots komplektā.

Avots: Sony Preses relīze

Tagged ,