20. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā 2018

Noslēdzies Baltijā vērienīgākais ziemas notikums – 20. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls.
Šogad, galveno akcentu liekot uz pasākuma kvalitāti, tas pirmo reizi norisinājās trīs vietās, Pasta salā, J.Čakstes bulvārī un Hercoga Jēkaba laukumā. Paplašinot festivāla teritoriju, apmeklētāji ledus skulptūras varēja apskatīt daudz ērtākā un brīvākā atmosfērā.

Ledus skulptūru festivāla laikā satiksmes intensitāte pilsētā pieaugusi par vairāk, kā 20 procentiem. Jelgavas pilsētas pašvaldības operatīvās informācijas centrs apkopojis, ka divi no noslogotākajiem krustojumiem, Lielā iela – Jāņa Čakstes bulvāris un Lielā iela – Akadēmijas iela, kopā šķērsoti 193 530 reižu, kas ir par 33 4226 reižu vairāk, kā ikdienā, kad krustojumus šķērso vidēji 160 tūkstoši transportlīdzekļu. Lielākā satiksmes noslodze novērota festivāla pirmajā dienā, kad krustojumi šķērsoti vairāk, kā 73 tūkstoši reižu, savukārt otrajā dienā tie pārbraukti vairāk, kā 65 tūkstoši reižu bet noslēdzošajā dienā vairāk, kā 54 tūkstoši reižu.

Šogad ledus skulptūru festivāla tēma bija “Sapņi”, kura laikā tēlnieki izveidoja vairāk, kā 65 ledus objektus – 30 individuālās un 15 lielās komandu skulptūras, kā arī ledus bāru, lielformāta foto skulptūras un iesaldētos objektus. 20. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā norisinājās no 9. līdz 11. februārim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *