18. NOVEMBRA SVĒTKI JELGAVĀ. UGUŅOŠANA 18.11.2016

Piektdienu, 18.novembri, ar siltām un sirsnīgām izjūtām aizvadījuši arī Jelgavas iedzīvotāji, dienas otrajā pusē baudot pilsētas svētku programmu.

Lai arī laikapstākļi drīzāk iezīmējās pelēcīgos toņos, jelgavnieki ar interesi apmeklēja aktivitātes, kas notika pilsētas centrā. Plkst.17:15 uz Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa sākās vizuālā projekcija „Bur man buri”, ko varēja vērot ik pēc 10 minūtēm un kas izpelnījās svētku dalībnieku prieku. Bērnudārza „Pīlādzītis” audzinātāja speciāli posusies uz centru, lai apskatītu projekciju, kā arī noliktu savu svecīti Hercoga Jēkaba laukumā notiekošajā ugunszīmju izstādē un atzīst, ka sirdī ir gaišs svētku noskaņojums. Savas svecītes latvisko zīmju rakstā lika arī citu izglītības iestāžu, amatiermākslas, pašvaldības iestāžu un uzņēmumu kolektīvi.

17:30 Hercoga Jēkaba laukumā esošos ar muzikālu dzirksti priecēja svētku koncerta dalībnieki grupa „Pilnmēness”, tautas deju kolektīvi „Diždancis” un „Ritums” un citi mūziķi. Ināra ar vīru Raiti svētku koncertā baudīja dejotprieku pie grupas „Pilnmēness” izpildītajām latviskajām melodijām. Pāris atzīst, ka bieži apmeklē pasākumus, kur iespējams izdejoties, šinī gadījumā tā esot lieliska iespēja sasildīties pirms došanās vērot projekciju. Abi jelgavnieki plāno apmeklēt arī svētku salūtu un kā ik gadu ieturēt mājās īpašas vakariņas ģimenes lokā: „Par laimi, rīt ir brīvdienas, ciemos gaidīsim mazbērnus, tāpēc ir jūtama sevišķa svētku sajūta.” Domājot par Latviju, viņi neslēpj, ka bieži ir lielās pārdomās par valstī notiekošo, bet cenšas it visu uztvert rāmi. „Visiem taču skaidrs, ka tur, augšā, nekas tik drīz nenokārtosies, tad nu vismaz paši sevī, ar savējiem varam būt mierā, dzīvot labāk,” domā Raitis.

Latvijas svētkus svin ne tikai pieaugušie, bet arī jaunieši. Daži noliek svecītes pie savu skolu izveidotajām latvju zīmēm, citi atnākuši uz pilsētu, lai vienkārši pastaigātos, līdzīgi kā Jelgavas Amatu vidusskolas skolniece Marika ar draugu Lauri. Viņiem vakaru paredzēts pavadīt kopā ar draugiem un, dodoties pie viņiem, aplūko, kas notiek pilsētā. Abi atklāj, ka gājuši Lāpu gājienā 11.novembrī, bet Latvijas dzimšanas dienu katru gadu aizvada atšķirīgi. Jaunieši uzsver, ka šobrīd svarīgākais ir absolvēt skolu, bet pēc tam izvēlēties profesiju, kas būtu noderīga, jo prom braukt nav plānojuši. Piemēram, Lauris plāno palīdzēt tētim saimniecībā, kas atrodas Jelgavas novadā un uzskata, kas tas būs labs ieguldījums.

Teksta avots: jelgavniekiem.lv