PADOMI: VIENA SOĻA ATTĀLUMĀ NO SAVAS SAPŅU KĀZU KLEITAS: 10 JAUTĀJUMI

Iedomājaties, ka Jūs esat viena soļa attālumā no savas sapņu kāzu kleitas, emocijas plūst pāri malām, un Jūs vēlaties pēc iespējas ātrāk pamest kāzu salonu ar šo vērtīgo bagāžu-savu kāzu kleitu. Bet ko darīt tad, ja mājās emocijas pamazām norimst un pēc pāris dienām Jūs sāksiet apšaubīt savu impulsīvo pirkumu?

Lai šī izvēle nebūtu spontāna, bet gan nosvērta un apdomāta, uzdodiet sev šos jautājumus un tikai pēc tam noformējiet šo svarīgo pirkumu.

1. Vai jums patīk, kā Jūs izskatāties šajā kleitā?

Ja Jūsu patiesās emocijas saka “Jā”, ja Jūs nevēlaties novilkt savu kleitu, tā neiziet no Jūsu prāta, visticamāk, esiet atradusi savu „īsto” variantu! Bet nesteidzieties noformēt pirkumu, balstoties tikai uz emocijām. Rūpīgi apsvērtas atbildes uz pārējiem jautājumiem palīdzēs Jums izvairīties no vilšanās savā “sapņu kleitā”. Bet, ja Jums radās šaubas par modeli jau kleitas pielaikošanas etapā, atlieciet pirkumu un turpiniet savas kāzu kleitas meklējumus.©Phovid.net

2. Vai kāzu kleita atbilst Jūsu kāzu stilistikai?

Kāzu stils lielā mērā ietekmē jaunlaulāto apģērba izvēli, to koptēlu. Piemēram, ja Jūs plānojat svinības eko-stilistikā, maz ticams, ka Jums piestāvēs krāšņā kleita ar „kliedzošu” dekoru valdzinošā stilā. Ja Jūs vēl nevarat iedomāties vispārējo svinību koncepciju, labāk nesteigties. Nezinot, ko meklēt, Jūs riskējiet iztērēt savu laiku un spēkus veltīgi.

3. Vai šajā kleitā ir ērti pavadīt visu dienu?

Pat ja pielaikošanas laikā kleita Jums šķiet ērta, mēģiniet iedomāties, kā Jūs pavadīsiet tajā visu savu kāzu dienu. Iedomājieties savu maršrutu un dienas programmu: vai būs ērti pārvietoties, iekāpt automašīnā, pastaigāties pa parku, uzkāpt vai nokāpt pa kāpnēm, sēdēt pie galda un dejot. Kleita nedrīkst ierobežot Jūsu kustības, spiest, audums nedrīkst pārlieku berzēties pret miesu un vienkārši traucēt.©Phovid.net

4. Kas Jums ir nepieciešams koptēla pabeigšanai?

Plīvurs, vualete, garie auskari, kaklarota, kurpes, apmetnis, džemperis – pielaikošanas procesā mēģiniet novērtēt, kādi aksesuāri Jums būs nepieciešami, lai pabeigtu kāzu koptēlu un to aptuvenās izmaksas. Ja salonā ir piemēroti varianti, palūdziet pielaikot tos kopā ar kleitu.

5. Vai ir nepieciešama kāzu kleitas pielāgošana figūrai/atšūšana un cik tas maksā?

Kāzu kleitas pielāgošana figūrai/atšūšana ir nepieciešama praktiski katrai līgavai, tāpēc laicīgi noskaidrojiet, vai šis pakalpojums ir iekļauts cenā. Novērtējiet kopējo darba apjomu, ja kleitas „pārveidojumu” būs pārāk daudz, gala rezultāts var izrādīties citādāks nekā Jūs sākotnēji gribējāt. Varbūt nevajadzētu uzņemties risku un tomēr izvēlēties citu kleitu, kas lieliski atbilst Jūsu figūrai bez būtiskām izmaiņām.

6. Vai esat pārliecināta par kāzu salona uzticamību?

Pērkot kāzu kleitu, Jums ir jābūt 100% pārliecinātai par pārdevējas uzticamību. Tas nozīmē, ka viņa pārdod Jums kvalitatīvu produktu, apzinīgi sniedz pakalpojumus kleitas atšūšanai/ pielāgošanai figūrai, nepievils Jūs attiecībā uz termiņiem un garantiju. Vispirms izlasiet atsauksmes par konkrēto salonu, izdariet savus secinājumus pēc pielaikošanas un tikai pēc tam piekrītiet veikt svarīgu pirkumu.©Phovid.net

7. Vai Jūs apmierina kleitas piegādes / šūšanas laiks?

Ja Jūs nolemsiet šūt savu kāzu kleitu pēc individuāla dizaina vai pasūtīsiet modeli, kas dotajā brīdī kāzu salonā nav pieejams, noskaidrojiet, cik daudz laika aizņems šis process. Visticamāk, Jums atskaņos divus ciparus – “no” un “līdz”. Vienmēr rēķinieties uz maksimālo kāzu kleitas piegādes / šūšanas laiku, lai savā kāzu dienā nepaliktu bez kleitas.

8. Vai ir iespējams atgriezt kleitu un uz kādiem nosacījumiem?

Pērkot savu sapņu kāzu kleitu, līgavas pat aizdomāties nevar par kleitas atgriešanas jautājumu. Bet dzīvē mēdz būt dažādi gadījumi – no figūras izmaiņām līdz kāzu atcelšanai, tāpēc jau laicīgi noskaidrojiet nosacījumus kleitas atgriešanai, vai tas vispār ir iespējams un kā rīkoties „force majeure” jeb neparedzētā gadījumā.

9. Vai Jūs apmierina kleitas šūšanas kvalitāte?

Pārliecinieties, ka kleitas šūšana ir veikta kvalitatīvi, un, atnākot mājās ar pirkumu, Jūsu kleita neizirs pa šuvēm, izšuvumi neirs, un kleitas krūšdaļa netiks deformēta. Uzziniet, kādi materiāli ir izmantoti šūšanai, kā tos kopt, kādi ir tīrīšanas nosacījumi un temperatūras režīms. Pārliecinieties, vai salons nodrošinās speciālu maisu kāzu kleitas uzglabāšanai.©Phovid.net

10. Vai kāzu kleitas izmaksas iekļaujas budžetā?

Iekļauties tajā naudas summā, kas atvēlēta kāzu kleitai, nav tik vienkārši. Bieži vien “tā pati” kleita ir dārgāka, nekā Jūs plānojāt. Ja izmaksas ir ievērojami augstākas, vērts apdomāt, vai Jums tiešām ir nepieciešams šāds pirkums. Ja atbilde ir pozitīva, novērtējiet kopējo kāzu budžetu un apsveriet, kādus izdevumus var samazināt par labu kleitas izmaksām.

Foto: Kir&Ira Photography | Tulkoja: Oksana J.

Tagged , , , ,

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *