VIDEO: Otrā pasaules kara kauju rekonstrukcija Tīsu armijas daļā 15.09.2018

2018. gada 15.septembrī plkst.15 bijušajā Tīsu armijas daļā Jelgavas novadā norisinājās Otrā pasaules kara rekonstrukcijas pasākums, kurā biedrība “Latviešu strēlnieks” un biedrība “Latviešu karavīrs” atspoguļoja 1944.gada Lestenes kauju notikumus!

Biedrības “Latviešu strēlnieks” un “Latviešu karavīrs” Latvijā rīkojuši dažādas kauju rekonstrukcijas, bet Tīsu bāzē aizritēja rekonstrukcija, kas līdz šim nav iestudēta, proti, aktieri atspoguļoja nežēlīgos Lestenes kauju notikumus.

Rekonstrukciju pasākumā piedalījās ap 150 cilvēku.

1944.gada cīņas ir vienas no traģiskākajām cīņām Latvijā, atrodoties nacistiskās Vācijas okupācijas režīmā. Sarkanās armijas uzbrukumos, mēģinot pārraut Kurzemē stabilizējušos vācu-padomju frontes līniju, Tukuma apkārtnē notika smagas kaujas, kas ieguvušas arī Otro Ziemassvētku kauju nosaukumu.

Šajās kaujās pie Lestenes, ciešot smagus zaudējumus, pretējās pusēs tika iesaistītas gan leģiona 19.divīzijā, gan Sarkanās armijas 130.strēlnieku korpusā iekļautās latviešu karavīru vienības. Kaujās nācās cīnīties latviešiem pret latviešiem. Cīņa notika par katru māju, par katru augstieni. Tās vairākkārt gāja no rokas rokā. Milzīgus zaudējumus cieta abas puses!

Tīsu bāzē kaujas rekonstrukcijā piedalījās ne vien biedrības “Latviešu strēlnieks” un biedrība “Latviešu karavīrs”, bet arī Jelgavas novada jaunsargi un pārstāvji no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Vācijas.

Kaujas rekonstrukcija notika ap 40 minūtēm. Pēc iestudējuma interesentiem bija iespēja vērot arī karavīru parādes un aplūkot kaujas laikā izmantoto tehniku, ieročus un munīciju.

Teksta avots: zz.lv