Sony laiž klajā RX0 II – pasaulē mazāko un vieglāko premium ultra kompakto kameru

Sony iepazīstina pasauli ar jaunu papildinājumu tās ļoti populārajam kompakto kameru klāstam – pasaulē mazāko un vieglāko kompakto kameru ar nemaināmo objektīvu.

• Izcila attēla kvalitāte ar 1.0 tipa gaismjutīgo 15,3 MP sensoru ūdensnecaurlaidīgā, izturīgā un ārkārtīgi kompaktā korpusā.
• Aprīkota ar ZEISS® Tessar T* 24mm F4 fiksēto platleņka objektīvu
• Filmēšana 4 K kvalitātē ar iekšējo ierakstu un jaunu attēla stabilizāciju.
• Jaunas iespējas fotoattēlu uzņemšanā, tostarp ātrums līdz pat 1/32000 sek. Slēdzis ar deformāciju novēršanu un ātrumu līdz pat 16 secīgiem kadriem sekundē.
• Iespējas uzņem daudzveidīgas foto ainas, ko nodrošina ūdensnecaurlaidīgs 180 grādu nolokāms LCD panelis un nevainojami precīza tālummaiņa (Clear Image Zoom).
• Ideāli piemērots pašbilžu uzņemšanai ar uzlabotu krāsu atveidi, jaunu ādas toņa efekta režīmu un uzlaboto acu autofokusēšanu.
• Mikrofona ligzda un fotografēšanas grips (VCT-SGR1) nodrošina minimālu un ideālu videobloga (vlog) uzņemšanas risinājumu.
• Multikameru risinājums, kas nodrošina radošas video izpausmes iespējas no dažādiem skatpunktiem.

Sony marta beigās iepazīstināja pasauli ar jaunu papildinājumu tās ļoti populārajam kompakto kameru klāstam – pasaulē mazāko un vieglāko kompakto kameru ar nemaināmo objektīvu (premium) RX0 II (modelis DSC-RX0M2). Papildus tādām pārmantotām oriģinālā modeļa RX0 īpašībām kā ūdens un putekļu izturībaii izturība pret triecieniem, bojājumiem un ultra kompaktums, jaunais modelis tagad piedāvā arī iekšēju 4K ierakstīšanu, līdz pat 180 grādiem un zem 90 grādiem lokāmu LCD ekrānu, kas darbojas pat zem ūdens ,ii un jaunu attēla stabilizāciju video uzņemšanai.

Kameras RX0 II sirdī atrodas 1,0 tipa 15,3 megapikseļu Exmor RS™ CMOS attēla sensors un uzlabots BIONZ X™ attēlu apstrādes dzinis, kas nodrošina uzlabotu krāsu atainošanu, tostarp skaistus ādas toņus. Šī jaudīgā kombinācija ir optimizēta tā, lai sniegtu zibens ātru veiktspēju un izsmalcinātu attēla kvalitāti gan fotografēšanai, gan filmēšanai plašā jutīguma diapazonā no ISO 80 -12800. ZEISS® Tessar T * 24mmiii F4.0 fiksētajam platleņķa objektīvam ir saīsināts minimālais fokusēšanas attālums līdz 20 cm, kas padara to ideāli piemērotu sevis vai uz galda turamajām fotogrāfijām.

Kamera visiem apstākļiem
RX0 II ir kamera, kas nesagādā nekādas rūpes un ko var ņemt līdzi tur, kur ar citām kamerām nevar doties. Tās izmēri ir tikai 59mm x 40,5mm x 35mm un svars tikai 132g. RX0 II ir viegli noglabājama kabatā un gatava jebkādiem piedzīvojumiem. Tā ir ūdensizturīgaii līdz 10 metru dziļumā, izturīga pret putekļiemii, triecieniemvii līdz pat 2 metriem, bojājumiemviii līdz 200 kg spēka ietekmes.

Video un vēl vairāk
Kamera RX0 II piedāvā 4K 30p iekšējā video ierakstīšanuiv ar pilnu pikseļu nolasīšanu un bez pikseļu saspiešanas, apkopojot aptuveni 1,7 reižu vairāk datu, kas nepieciešami 4K kvalitātes video ierakstīšanai. Līdz ar to ir samazināts muarē efekts un raupjums, un tiek iegūts vienmērīgs, augstas kvalitātes 4K video ar izcilu niansētību un attēla dziļumu. Izmantojot nesen ieviesto Sony “Imaging Edge™” mobilo aplikāciju, šo video var ērti pārsūtīt uz viedtālruni , rediģēt un viegli izplatīt sociālajos tīklos.

Kamerai RX0 II ir iebūvēta elektroniskā stabilizācija, lai varētu uzņemt izcili skaidrus attēlus, kad filmējat no rokas. Uzņemto materiālu var uzlabot vēl vairāk, kad to eksportē uz viedtālruni vai planšeti ar aplikāciju ‘Movie Edit add-on’ , kur filmēšanas laikā iegūtos papildu datus var apstrādāt, lai radītu nevainojami skaidru un vienmērīgu video. Vēl viena jauna funkcija, ko var izmantot, piekļūstot Sony ‘Movie Edit add-on’, ir gudrā kadrēšana jeb ‘Intelligent Framing’, ar kuru izvēlētais objekts tiek paturēts kadra centrā un attēla deformācijas gala rediģēšanā tiek koriģētas. Atkarībā no tā, kur video paredzēts rādīt, var izvēlēties vajadzīgo kadrējuma izmēru attiecību.

Kameras RX0 II papildu videoieraksta funkcijas ietver superpalēninājumu (Super Slow Motion) ierakstam līdz 1000 kadriem sekundē , nesaspiestu 4K HDMI izvadi un vienlaicīgu proxy filmu ierakstīšanu. Lietotāji var izmantot attēla profilu, S-Log2 un laika kodu / User Bit (lietotāja bitu) funkcijas, lai nodrošinātu, ka galarezultāts precīzi atbilst radošajai vīzijai.

Foto precizitāte
Kameras RX0 II daudzpusība nozīmē, ka tā bez video uzņemšanas iespējām piedāvā vēl arī daudz dažādu fotografēšanas funkciju. Tā var lepoties ar pretdeformāciju slēdzi, kura ātrums ir līdz 1/32000 sek. un kas dod iespēju uzņemt līdz 16 kadriem sekundēv, lai notvertu jebkuru gaistošu emociju mirkli fotografējamā sejā. Krāsu attēlojums salīdzinājumā ar oriģinālo RX0 modeli ir moderinzēts, lai nodrošinātu dabisku un dzīvīgu cilvēka ādas krāsu, kā arī var izvēlēties ādas toņa uzlabošanas funkciju („Soft Skin Effect”), lai izlabotu nelielas nepilnības un grumbas sejā. Kamerā var izmantot novērtēšanas un aizsardzības funkcijas, kā arī grupētu displeju ar secīgiem uzņēmumiem.

Daudzkameru iespējas
Līdz pat 5 kamerām RX0 II var kontrolēt bezvadu savienojumā, izmantojot Sony aplikāciju ‘Imaging Edge Mobile’ , un no 6 līdz 50 kamerām varēs pārvaldīt no piekļuves punkta (plānots uz 2019. gada vasaru). Kamera RX0 II ir savienojama arī ar kameras vadības kārbu CCB-WD1 , kas dod iespēju savienot un pārvaldīt līdz pat 100 kamerām vada pieslēgumā multikameru sistēmai. Šie multikameru risinājumi paver pilnīgi jaunu fotografēšanas iespēju pasauli un brīvību izpausties video no jebkura skatpunkta, ko lietotājs vēlas un ir iecerējis.

Cena un pieejamība
RX0 II komplekts ar VCT-SGR1 fotografēšanas gripu un balstu tiks piegādāts Eiropā no 2019. gada maija un maksās aptuveni 800 eiro.

Avots: Sony Latvija

Tagged , , , , , ,