LĀČPLĒŠA DIENAS LĀPU GĀJIENS JELGAVĀ 11.11.2017

11. novembrī, dienā, kad mēs godinām Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņu, ikviens jelgavnieks ir aicināts piedalīties Lāpu gājienā, kas no Pulkveža O.Kalpaka ielas sāksies pulksten 17.

Lāpu gājienā piedalīties aicināts ikviens interesents – ģimenes, draugu kompānijas, uzņēmumu, iestāžu, sabiedrisko organizāciju un biedrību kolektīvi. Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē informē, ka gājiens no Pulkveža O.Kalpaka ielas sāksies pulksten 17, bet tā dalībnieki pulcēties Pulkveža O.Kalpaka un Svētes ielā aicināti no pulksten 16.30. Svētes iela tradicionāli ir izglītības iestāžu pulcēšanās vieta, savukārt pārējie Lāpu gājiena dalībnieki aicināti pulcēties Pulkveža O.Kalpaka ielā. Gājiens virzīsies pa Lielo, Pasta un Stacijas ielu, noslēdzoties stacijas skvērā pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem – tur ap pulksten 17.45 sāksies Lāčplēša dienai veltīts koncerts, kurā piedalīsies koris «Balti» un Ivo Fomins ar grupu.

Jāpiebilst, ka autovadītājiem jārēķinās, ka gājiena maršrutā tā norises laikā tiks slēgta satiksme.

Tāpat 11. novembrī pulksten 13 Jelgavas kultūras nama 1. stāva galerijā tiks atklāta izstāde «Mans tautastērps» – fotogrāfes Ilzes Strēles, dzejas autores Daces Sadakas un rokdarbnieces Gintas Zaumanes kopdarbs. «Ideja par šo projektu radās pirms vairāk nekā diviem gadiem. Pati visu mūžu esmu dziedājusi, piedalījusies Dziesmu svētkos un aizdomājos par to, ka pārsvarā tautastērpos tiek iemūžināti kolektīvi, tādēļ man radās doma fotoattēls iemūžināt personīgajos tautastērpos tērptas latviešu sievietes. Sākotnējā iecere bija nofotografēt 12 sievietes, apkopojot fotoattēlus kalendārā, taču nu jau projekta dalībnieču skaits ir pārsniedzis simtu,» stāsta I.Strēle. Ekspozīcijā varēs apskatīt daļu no projekta gaitā tapušajām fotogrāfijām – tās papildinās katrai sievietei veltīts D.Sadakas dzejolis un G.Zaumanes darināts vainadziņš. «Izstādes atklāšanas pasākumā piedalīsies arī daļa no projekta dalībniecēm, kas šajā dienā būs tērpušās savā tautastērpā,» papildina I.Strēle. Izstāde kultūras namā būs apskatāma līdz 6. decembrim.

Tagged , , ,

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *